Форма входу

Погода в Ладижині

Радіо "Relax"

Пошук

Наше опитування

Чи плануєте ви вагітність?
Всього відповідей: 29
Чи задумувались ви про

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

...

Головна » Статті » Мої статті

Післяпологові ускладнення

Будьте пильні! 
Але випадковість і невезіння грають тут досить незначну роль. Як показує медична практика, післяпологові ускладнення, в першу чергу, виникають через недбале ставлення жінки, що зібралася народити, до власного здоров'я. І скільки б лікарі не повторювали, що вагітність треба планувати і серйозно до неї готуватися, для багатьох жінок вона до цих пір є "приємним сюрпризом".

Часто, вже чекаючи дитину, майбутня мама носить в собі цілий " букет "не вилікуваних інфекцій, як генітальних (типу молочниці, кольпіту або хламідіозу), так і не пов'язаних з гінекологією. Оселилася в організмі інфекція, не вилікувана до вагітності або під час неї, може обернутися великими неприємностями після пологів, коли імунітет жінки сильно ослаблений. Тому лікарі не втомлюються повторювати: обстежтеся ще до зачаття. Якщо у вас є хронічні захворювання, постійно спостерігайтеся у фахівця, а нехронічних треба лікувати.

Кожна мама, напевно, пам'ятає і про те, як лікар напучував її перед випискою з пологового будинку: "Через півтора-два місяці обов'язково зайдіть до свого гінеколога для профілактичного огляду! "Але починаються пелюшки-сорочечки, годування - купання малюка - і все це вмить витісняє з голови думки про власне здоров'я. Але ж дитині потрібна здорова мати, а чоловікові, між іншим, - здорова дружина.

Ще одна необхідна умова збереження здоров'я - дотримання чистоти і після вагітності. Через ослабленого імунітету жіночий організм відкритий для інфекцій і вимагає ретельної турботи. Чисті білизна, постіль, рушники, часта зміна прокладок (причому від тампонів краще утриматися на весь післяпологовий період), обов'язкова особиста гігієна - тільки здається, що все це очевидно. Мабуть, не завжди, тому що багато жінок примудряються занести собі інфекцію саме таким шляхом.

Бережіться ... чоловіка! 
Як не дивно, але трапляється, що причиною інфекції, що викликає у жінки післяпологові ускладнення, стає ... її чоловік.

Знову ж таки з напутніх слів перед випискою жінка повинна пам'ятати, що статеві відносини можна відновити не раніше ніж через півтора - два місяці після пологів. Але чоловік зазвичай не завжди готовий чекати так довго. Результати настільки поспішної "пристрасті" можуть виявитися досить сумними. До речі, "ранній секс" після пологів - один з вірних способів отримати запалення матки. У цей період вона особливо чутлива до інфекції, і механічний вплив на неї, контакт із чужорідною флорою - все це веде до ендометриту.

Ще кілька років тому звичайною справою було, коли чоловік або ще хтось - то з членів сім'ї допомагав дружині масажувати груди для її расцежіванія. З медичної точки зору ця практика зовсім не безперечна: щоб правильно масажувати кам'яну, ниючий груди, необхідно володіти певними знаннями і навичками. Близько сосків можуть бути тріщини, можна випадково поранити ніжну шкірку. Ризик занесення інфекції дуже великий.

Що може бути 
Неприємності, як вже було сказано, можуть початися з відновлення інтимних відносин з чоловіком через тиждень після народження дитини. У здорової жінки після пологів матка починає активно скорочуватися - приблизно по 2 см на добу. До кінця другого місяця вона повертається до нормальних розмірів. При скороченні виділяються лохии - кров'янисті згустки, які поступово бліднуть і зникають. Протягом 6-8 тижнів йде інтенсивний процес відновлення організму: матка повністю скорочується, виділення припиняються, підтягуються м'язи промежини. У половині випадків починається менструація, навіть якщо жінка годує грудьми.

У перші дні після пологів зазвичай порушується робота кишечника і сечовидільної системи. Це пов'язано з тим, що відповідні м'язи розтягнуті через тиск на них плоду під час вагітності, тому виникають запори, труднощі з сечовиділенням. У нормі через 2 місяці організм повинен вже працювати в колишньому "до-вагітному" ритмі.

Таким чином, першими симптомами того, що в організмі не все благополучно, стають невідповідність розмірів матки післяпологовому терміну і затримування в її порожнині згустків крові. У першому випадку мова йде про субінволюції матки, у другому - про лохиометра. Ризик виникнення подібних ускладнень безпосередньо залежить від того, як протікали пологи. Найбільш схильні до них жінки, у яких народилися великі діти. Інша часта причина - тривалі пологи. Слабка пологова діяльність призводить до зниження скорочувальної здатності матки.

Додайте сюди ще й тривалий безводний період - і перед вами "відповідний" фон для виникнення субінволюції матки або лохиометра. Вже з однієї медичній карті вагітної жінки можна судити про ступінь ймовірності післяпологових ускладнень. Аборти значно збільшують ризик ускладнень.

Хронічні захворювання - гайморит, тонзиліт, кольпіт, пієлонефрит або інші, подібні їм, знижують захисні сили організму, збільшуючи схильність до інфекцій.

З тієї ж причини до факторів ризику відносяться анемія або велика втрата крові під час пологів - адже імунітет ослаблений. Особливо це стосується жінок, які народжували за допомогою кесаревого розтину: якщо при звичайних пологах породілля втрачає в середньому 200 мл крові, то при операції - до 900 мл.

Перед випискою з пологового будинку необхідно пройти ультразвукове обстеження, щоб вчасно помітити якісь ускладнення. Якщо матка недостатньо скорочується, зазвичай виписують хінін, оксітоміцін - препарати, які стимулюють скорочення. Що залишилися в порожнині матки згустки крові, залишки плаценти витягують за допомогою вакуум - аспірації.

Субинволюция матки і лохиометра не так нешкідливі, як може здатися на перший погляд. Ні в якому разі не можна думати: мовляв, все пройде само собою. У тому-то й річ, що не пройде, а перейде в наступну стадію - запалення внутрішньої оболонки матки. Збудники інфекції можуть проникнути в порожнину матки з піхви. Матка і сама може виявитися запальним вогнищем - якраз в тому випадку, якщо в ній затрималися згустки. Ендометрит супроводжується підвищенням температури, болями внизу живота, виділення стають гноевіднимі з неприємним запахом. Лікувати це захворювання будуть вже не в пологовому будинку, а в лікарні, і тільки що народжений малюк залишиться вдома без вас.

Якщо не почати лікування вчасно, запалення матки може ускладнитися перитонітом - запалення очеревини. Тут вже потрібні термінові заходи, щоб справа не закінчилася видаленням матки.

"Вінець" всіх ускладнень - післяпологовий сепсис. Це процес нагноєння в порожнині матки, під час якого гноєтворні мікроби "розповзаються" по кров'яному руслу, лімфатичних шляхах і всіх тканин і органів жінки. Перехід місцевої інфекції в загальну також пов'язаний зі зниженням імунітету при авітамінозі, анемії і великій крововтраті.

Сепсис цілком може поставити під загрозу життя, але, на щастя, це буває рідко.

Мастит 
Мабуть, найстрашніше слово для мам - "мастит". Лікарі в пологовому будинку лякають ним породіль настільки активно, що останні або заліковують себе зі страху, або, образно кажучи, затикають вуха, оберігаючи свої нерви і сподіваючись, що з ними цього не відбудеться. Пам'ятайте, що головна умова попередження маститу - запалення молочної залози - чистота і регулярне зціджування.

Коли жінка тільки починає годувати малюка, тріщинки навколо сосків практично неминучі - через те, що в період початку лактації шкіра навколо сосків стає надмірно сухою. Груди набухає, малюк лише пристосовується правильно обхвачувати її губками, а сама мама тільки вчиться зціджувати молоко - звідси і тріщини. У пологових будинках, як правило, соски обробляють зеленкою: вона перекриває шлях інфекції, але ще більше сушить шкіру. Для пом'якшення добре змащувати соски спеціальними кремами або обліпиховою олією. В аптеці можна придбати спеціальні аерозолі, які мають одночасно дезинфікуючим і пом'якшувальною властивістю.

З прибувають молоком молочні залози грубіють, стають твердими, і, якщо не расцедіть груди, може виникнути лактостаз - застій молока. Це вже предмастітное стан і одне з найпоширеніших післяпологових ускладнень. Лактостаз зазвичай супроводжується високою температурою, ознобом. У цьому випадку не треба впадати в паніку, а не шкодуючи себе масажувати молочну залозу до видалення всіх грудок, поки вона не стане м'якою.

Зараз з'явилася своєрідна мода на штучне вигодовування. На жаль, мами більше турбуються не про імунітет свого малюка, а про свою фігуру. Залишимо осторонь питання про користь природного вигодовування, важливо інше: ці мами часто заробляють мастит - через невміння зупинити лактацію. Сьогодні існують препарати, що знижують вироблення молока, і перетягування грудей поступово переходить у розряд "дідівських" способів.

Тривалий застій молока в молочній залозі прямою дорогою веде від лактостазу до маститу. Виникає він і при проникненні в залозу мікробів через тріщини на сосках або навколососкових гуртках. При ендометриті мікроби можуть проникнути з матки в молочну залозу по кров'яному руслу. При розвитку маститу температура піднімається до 39 градусів і вище, супроводжується ознобом, в грудях з'являються хворобливі ущільнення. Шкіра над запаленим ділянкою червоніє, утворюється гнійник, іноді відразу виникає великий гнійний процес, при цьому можуть запалитися і лімфатичні вузли пахвової області.

Як тільки ви відчули затвердіння молочної залози, болю та підвищення температури, відразу ж зафіксуйте груди в піднятому положенні, не перестаючи годувати, і прикладіть холодний компрес. Лікар може призначити препарат, що зменшує лактацію - поки все не прийде в норму. Якщо затвердіння не зникають через день - два, слід почати робити масляні компреси. Але щоб не помилитися, проконсультуйтеся з лікарем, не беріть рішення такого серйозного питання на себе.

Тромбофлебіт і сімфезіт 
Починається він зазвичай з варикозного розширення вен під час вагітності, коли зростаюча матка здавлює вени малого тазу. Кровотік в них сповільнюється, що веде до утворення тромбів. Утворилися в венах тромби можуть з часом розсмоктуватися, але можуть і закупорювати просвіт судини, тоді кровообіг відновлюється через інші вени. Зрідка тромби нагноюються, гній може прорватися через стінку вени і вилитися в навколишні тканини. Тромб може відірватися і струмом крові бути занесений в судини різних органів.

Через порушення нормального кровообігу шкіра на ділянках розширених вен різко стоншується і добре видно синюваті роздуті прожилки. З'являються набряки, важкість у ногах, що ломить і тягнуть болі в литкових м'язах, особливо при стисненні їх руками. При тромбофлебіті ні в якому разі не можна робити масаж - можна пошкодити вени.

Трапляється, що під час важких пологів розходяться кісточки в області лобка, що призводить до запалення зв'язок. При цьому ускладненні - сімфезіте - жінка відчуває сильний біль в лобкової області, їй важко рухатися. Лікувати її повинен хірург.

Як уникнути післяпологових ускладнень 
Головна причина всіх післяпологових ускладнень - потрапляння в організм інфекції. Отже, інфекції потрібно виявити і вилікувати ще до зачаття. Тому що навіть самий звичайний карієс, здавалося б, вельми далекий від родових шляхів, стає "воротами" для проникнення мікробів.

Регулярно спостерігайтеся у фахівців, якщо у вас є хронічні захворювання. По-перше, вони самі по собі показник того, що імунітет знижений і організм не зможе чинити опір інфекціям. А крім того, що збільшилася навантаження на хворі органи під час пологів, будь то нирки або серце, може спровокувати загострення хронічного захворювання у післяпологовому періоді.

Тому вагітних з хронічними захворюваннями, як правило, направляють народжувати в спеціалізовані пологові будинки.

Важкі пологи, з ускладненнями - привід для більш уважного ставлення до свого здоров'я після пологів. Розтин і розриви промежини, що вимагають накладення швів, також можуть стати причиною післяпологових захворювань. Ослаблений імунітет або недотримання особистої гігієни можуть викликати нагноєння рубця, яке веде до ендометриту. При накладенні швів на матці жінкам деякий час не дозволяється сидіти, щоб утворилася сполучна тканина на місці розтину, яка попередить розходження швів. Незашитой розриви промежини послаблюють м'язи тазового дна в черевній стінці і можуть викликати опущення матки.

Туга груди - ще одна біда для годуючої мами, оскільки створює масу проблем з годуванням малюка, так само, як і маленький сосок або звивисті молочні шляху. Тому починайте готувати груди, поки молозиво ледь цедітся, масажуйте її, расцежівайтесь, не допускаючи утворення затвердінь.

Не забувайте про елементарну гігієну: регулярно приймайте душ, навіть якщо вам здається, що після пологів ви вкінець знесилені. Не економте прокладки, міняйте їх якомога частіше.

Молочниця - можна сказати, супутнє захворювання не тільки при вагітності, але і після пологів. Це пояснюється все тією ж зниженою опірністю організму. Але невміле лікування та зловживання антибіотиками часто веде до порушення флори піхви і викликає новий виток загострення. Тому, як і в інших випадках, не забудьте проконсультуватися з гінекологом.

У деяких жінок ерозія шийки матки, яка була під час вагітності, після пологів сама собою зникає. Але не варто розраховувати на диво: все ж у більшості вона діагностується як раз після пологів. Ерозія виникає не тільки через ослаблений імунітет, але і внаслідок механічного пошкодження тканини під час пологів.



Джерело: http://megasite.in.ua/
Категорія: Мої статті | Додав: yurko_kosenko (13.05.2016)
Переглядів: 598 | Теги: ускладнення після пологів | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: