Форма входу

Погода в Ладижині

Радіо "Relax"

Пошук

Наше опитування

Чи плануєте ви вагітність?
Всього відповідей: 29
Чи задумувались ви про

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

...

Головна » Статті » Мої статті

Планування вагітності. Прегравідарна підготовка.

Підготовка до материнства (прегравідарна підготовка) – одна з найактуальніших проблем. Щоб запобігти внутрішньоутробному інфікуванню плода, щоб дитина народилася не тільки живою, а ще й здоровою, до вагітності треба готуватися задовго до зачаття. Від прегравідарної підготовки більшою мірою залежить результат вагітності. Метою прегравідарної підготовки є збереження і реабілітація репродуктивного здоров’я подружньої пари з особливим акцентом на профілактику можливих ускладнень ще на стадії планування вагітності.

За 3-6 міс до запланованої вагітності необхідно звернутися до лікаря акушера-гінеколога з приводу підготовки до вагітності. Для цього необхідно пройти обстеження за існуючим стандартом (загальний аналіз крові, сечі, біохімія крові, група крові, резус-фактор і т.д.), консультації фахівців (терапевта, окуліста,ЛОР-лікаря,стоматолога таін.).
Майбутнім батькам необхідно виключити шкідливі звички: куріння, вживання алкоголю, наркотиків та ін.За останні роки в Україні впроваджується практика консультування пар, які планують взяти шлюб, в центрах планування сім’ї, жіночих консультаціях за місцем проживання на ІПСШ. Ставлення до цього обстеження неоднозначне як серед фахівців, так і серед тих, хто бере шлюб. Необхідно пам’ятати, що, плануючи це обстеження, фахівці мали на увазі той факт, що ненароджена дитина, яка, звісно, буде у подружньої пари, має право бути здоровою. Тому батьки повинні перш за все думати про здоров’я майбутньої дитини, що лежить в основі відповідального батьківства.
Викладені позиції є новими для нашої країни і нашого населення, тому ці рекомендації необхідно сприймати як захист прав майбутньої дитини бути здоровою та вільною від імовірної патології, що може передатися дитині, а не як недовіра до подружньої пари.

Що потрібно знати жінці, яка планує народження здорової та бажаної дитини?
По-перше, чи немає у неї хронічних захворювань, наприклад, цукрового діабету, гіпертонічної хвороби, хронічного пієлонефриту тощо. Зробіть найпростіші обстеження (вимірювання артеріального тиску, загальні аналізи крові та сечі).
По-друге, захворювання, що передаються статевим шляхом, такі як сифіліс, гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, мікоуреаплазмоз, цитомегаловірус та інші, можуть викликати великі неприємності як під час вагітності, так і після пологів у новонародженого та у матері.
Якщо ці інфекції виявлено, необхідно своєчасно їх вилікувати, бо під час вагітності зробити це набагато складніше.
Практично будь-яка вірусна інфекція під час вагітності, особливо у першій половині, може мати наслідки для плоду.
Одне з перших місць за частотою ураження ембріона посідають так звана цитомегаловірусна та герпетична інфекції. Цими вірусами інфіковано більшість населення – до 95-99 відсотків. У більшості людей ці інфекції є «прихованими», вони активізуються тоді, коли знижується імунітет. У цей період вірус розмножується у великій кількості і може завдати шкоди плоду, який розвивається і ще не має своєї захисної системи. Все це може призвести до важких наслідків.
Проблема ускладнюється ще й тим, що всі ці захворювання дуже часто безсимптомні.
Тому кожна жінка повинна знати про інфекційні захворювання матері, які є небезпечними для дитини.

Також за 3-6 міс до передбачуваного зачаття рекомендується почати прийом фолієвої кислоти, комплексу вітамінів і мінералів. За наслідками наукового дослідження доведено, що більше 90% первинних випадків розвитку вроджених вад нервової системи у плода можна запобігти прийомом вітамінно-мінеральних комплексів з достатнім умістом (400 мг) фолієвої кислоти.
Планування і підготовка до вагітності проводяться за стійкої та тривалої (більше 6 міс) ремісії будь-якої інфекції, а також після усунення порушень у репродуктивній системі з урахуванням основних факторів переривання вагітності.

Також важливим чинником в плануванні сім'ї є вчасне звернення до лікаря з приводу вагітності. Жінці, яка завагітніла рекомендовано стати на облік з приводу вагітності в жіночу консультацію до 12 тижнів вагітності. Вагітна жінка повинна пройти повне обстеження як можна раніше. Після цього лікар зможе виявити можливі протипокази до вагітності (генетичні вади у ембріона, важкі захворювання матері та інші стани) при яких, в деяких випадках, розглядається питання про неможливість виношування вагітності.

Пам’ятайте, що здоров’я Ваших дітей в основному залежить від Вас, від Вашого здоров’я та Вашого ставлення до планування сім'ї.

Якщо у Вас виникли будь – які питання з приводу планування сім'ї, ми чекаємо на Вас, двері нашої лікарні завжди відкриті для Вас.

ЗИЧИМО ВАМ ЗДОРОВ'Я!    

Категорія: Мої статті | Додав: yurko_kosenko (01.08.2013)
Переглядів: 1182 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: