Форма входу

Погода в Ладижині

Радіо "Relax"

Пошук

Наше опитування

Чи плануєте ви вагітність?
Всього відповідей: 29
Чи задумувались ви про

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

...

Головна » Статті » Школа відповідального батьківства

Нормальні пологи

- у вагітної після 37 тижня з`являються

переймоподібні болі внизу живота та крижах

з появою слизово-кров’яних або водянистих

(у разі відходження навколоплідних  вод)  виділень

 із піхви;

- наявність  1 перейми протягом 10 хвилин,

що продовжується 15-20 секунд;

- зміна форми та розташування шийки

матки – прогресивне  укорочення шийки матки і її згладжування. Розкриття шийки матки – збільшення  діаметру просвіту шийки матки, вимірюється у сантиметрах ;

- поступове опускання голівки плода до малого тазу відносно площини входу у малий таз (за даними зовнішнього акушерського дослідження) або відносно lin.interspinalis (при внутрішньому акушерському дослідженні).

 

У пологовому актi видiляють три перiоди:
перший — перiод розкриття (з початку перших регулярних перейм до повного вiдкриття шийки матки, 10–12 см);
другий — перiод зганяння(вiд повного розкриття шийки матки до на­родження плода);
третiй — послiдовий перiод (вiд народження плода до народження по­слiду).

Початок першого періоду (розкриття) настає, коли перейми стають регулярними, з інтервалами 10-12 хв, тривалістю до 10-15 с. Поступово інтервали між переймами скорочуються і наприкінці першого періоду доходять до 2-3 хв. Тривалість перейм збільшується до 1-1,5 хв. У порожнині плідного яйця виникає підвищений тиск (його називають внутрішньоматковим), який зростає під час перейм. Внаслідок притиснення голівки до входу у малий таз створюється "смуга стикання" голівки плода з шийкою матки, що розкривається. Навколоплідні води у зв'язку з цим поділяються на передні у вигляді клиновидного соска і задні - основний об'єм навколоплідних вод. 
Через скорочення м'язових волокон тіла матки циркулярні волокна шийки розтягуються, що зумовлює її згладжування і розкриття. Згладжування шийки матки у первородящих відбувається послідовно, починаючи з внутрішнього зіва, поступово переходячи на всю шийку, а в повторнородящих - одночасно, у зв'язку з деяким розкриттям шийки матки на початку першого періоду. 
Перший період пологів закінчується повним розкриттям шийки матки. Розкриття вважають повним, якщо зів розширився на 11-12 см. При такому розкритті зів пропускає голівку і тулуб зрілого плода. 
Плідний міхур заповнений передніми водами, під впливом перейм він дедалі більше зростає. На кінець періоду розкриття напруження плідного міхура в паузах між переймами не слабне — він готовий до розриву. Найчастіше плідний міхур розривається при повному або майже повному розкритті зіва під час перейм (своєчасне відходження навколоплідних вод). Після розривання плідного міхура відходять передні води (100-200 мл). Задні води відходять відразу після народження дитини. 
Рідше плідний міхур розривається при неповному розкритті зіва, іноді навіть до настання пологів. Якщо плідний міхур розривається при неповному розкритті зіва, говорять про раннє відходження вод; відходження навколоплідних вод до початку родової діяльності називають передчасним. Раннє і передчасне відходження навколоплідних вод несприятливо позначається на перебігу пологів. У разі несвоєчасного розривання оболонок плідний міхур, який відіграє важливу роль у згладжуванні шийки матки і розкритті зіва, не діє. 
У другий період пологів (період зганяння) відбувається зганяння плода з матки через родові шляхи. Після відходження вод перейми на кілька хвилин припиняються, стінки матки внаслідок ретракції м'язів стають товстішими і тісніше прилягають до плода. Нижній сегмент і згладжена шийка матки з розкритим зівом утворюють з піхвою родовий канал, який відповідає розмірам голівки і тулуба плода. 
Після нетривалої паузи перейми поновлюються і посилюються. Незабаром до них приєднуються потуги. Приєднання потуг до зганяючих перейм означає початок процесу зганяння плода. Внаслідок внутрішньоматкового і внутрішньочеревного тиску, що зростає, здійснюються поступальні рухи плода родовим каналом і його народження. Період зганяння супроводиться великим напруженням усіх сил роділлі, посиленням діяльності серцево-судинної системи. 
Під впливом зганяючих сил - перейм і потуг - голівка плода опускається в малий таз, проходить через його порожнину до виходу. Коли голівка доходить до дна таза і починає дедалі сильніше тиснути на нього, потуги стають невтримними, посилюються і прискорюються. Проміжки між потугами зменшуються до 1,5-2 хв (при тривалості 60-80 с). З моменту наближення голівки до виходу з малого таза промежина починає випинатися. У подальшому при поступальному русі голівки починає розкриватися статева щілина, з'являється голівка плоду. Напруження промежини в цей час досягає найбільшої сили. При потугах, що тривають, відбувається народження плечового пояса, тулуба і ніжок.

Після народження плода починається третій період пологів - послідовий. У цей період плацента й оболонки відокремлюються від стінок матки і з родових шляхів зганяється послід, який відшарувався. 
Після народження дитини матка скорочується, набуваючи круглої форми, дно її розташовується на рівні пупка, через кілька хвилин починаються ритмічні скорочення матки - послідові перейми. 
Завдяки цьому порушується зв'язок між плацентою і стінкою матки. Кров із судин накопичується між плацентою і стінкою матки, сприяючи подальшому відокремленню плаценти від місця прикріплення. Відходженню посліду, що відокремився від стінок матки, окрім перейм, сприяють потуги. Середня маса посліду становить 500-600 г, діаметр плаценти звичайно не перевищує 18-20 см. 
Послідовий період характеризується виділенням крові з матково-плацентарних судин, які ушкоджуються під час відшарування плаценти. При нормальному перебігу послідового періоду втрата крові досягає 150-300 мл (у середньому 250 мл). Таку втрату крові називають фізіологічною, і вона не позначається негативно на організмі жінки. 
Після зганяння посліду матка скорочується, кровотеча припиняється. З моменту закінчення пологів жінку називають породіллею. 
Після народження посліду починають обстеження родових шляхів. Виявлені розриви ретельно зашивають зі знеболюванням. За породіллею наглядають у пологовому залі протягом не менше як 2 год. Якщо скарг немає, стан задовільний, пульс и АТ у межах норми, матка щільна, виділення незначні, то породіллю переводять до післяпологового відділення, а новонародженого до дитячого відділення або до спільної з матір'ю палати, якщо така є. 
Тривалість пологів залежить від різних причин, здебільшого від характеру родових сил. Тривалість перших пологів звичайно більша, аніж повторних. У середньому в первородящих нині тривалість родового акту становить 10- 14 год, у повторнородящих – близько 8 год. 
Найтривалішим є період розкриття: у первородящих він дорівнює в середньому 9-13 год, у повторнородящих- 5-7 год. Період зганяння в первородящих становить від З0 хв до 1 год, у повторнородящих від 5-10 до З0 хв. Послідовий період у перво- і повторнородящих триває від 5-10 до З0 хв.

Знеболювання пологів за погодженням жінки

Якщо роділля страждає від болю під час перейм або потуг:

 -   психологічно підтримується та заспокоюється;

 - пропонується перемінити положення тіла; заохочується до активних рухів;  пропонується партнеру масажувати їй спину, тримати її руку і протирати обличчя губкою між переймами; пропонується жінці  дотримуватись спеціальної техніки дихання (глибокий вдих та повільний видих) – у більшості випадків це зменшує відчуття болю;

- можна застосовувати для знеболювання пологів  музику та ароматерапію ефірними маслами, а також використовувати інші неінвазивні, нефармакологічні методи зняття болю (душ, ванна, масаж).

Вимоги, що ставляться до медикаментозного знеболювання:  знеболюючий ефект, відсутність негативного впливу на організм матері і плода, простота та доступність для усіх родопомічних закладів.  Для знеболювання пологів використовуються неінгаляційні (системні) та інгаляційні анестетики, регіональна анестезія. За фізіологічних пологів з цією метою застосовуються системні анальгетики,  опіоїдні алкалоїди (при розкритті шийки матки не більше 5-6 см), похідні фенотіозину та анальгетики інших груп.

При застосуванні системних анальгетиків –похідних фенотіозину та анальгетиків інших груп – враховується їх трансплацентарне проникнення та можлива  дія на дихальний та інші життєво важливі центри плода, експозиція від часу введення до народження  плода

Позиції для пологів:

Категорія: Школа відповідального батьківства | Додав: yurko_kosenko (23.12.2014)
Переглядів: 885 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: