Форма входу

Погода в Ладижині

Радіо "Relax"

Пошук

Наше опитування

Чи плануєте ви вагітність?
Всього відповідей: 25
Чи задумувались ви про

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

...

Головна » Статті » Школа відповідального батьківства

Партнерські пологи

Давайте розберемося, що насправді потрібно жінці, що родить, і тоді стане зрозуміло, хто й навіщо їй потрібний у родзалі.

Сьогодні незаперечним є той факт, що щасливий кінець пологів прямо залежить від психологічного комфорту породіллі. Він з’являється у відповідній обстановці і в оточенні певних людей.

Абсолютно природно, що людина, що взагалі вперше потрапила в лікарню, та ще й по такому інтимному приводу як пологи, буде відчувати дискомфорт, якщо не сказати страх. Це стосується і чоловіка, і жінки. Виключенням будуть тільки ті жінки, які самі хоча б раз родили в комфортних умовах або спеціально підготовлені до цієї події люди.

Тому є ряд принципових умов, яких необхідно дотриматись для того, щоб породіллі було добре. Вони випливають із фізіології родового процесу й специфічних особливостей діяльності головного мозку людини.

По-перше, потрібно дати можливість жінці розслабитися й поводитися природно. Тому що вона перебуває в дуже залежному стані. Таке можливо тільки у звичних, уже знайомих їй умовах або в присутності близької, дуже рідної людини, якій жінка повністю довіряє, і якої вона не соромиться.

Коли ми говоримо про знайоме місце, то цілком логічно, що це може бути її дім. Але зараз в Україні не заохочуються домашні пологи, тоді як у тієї ж Голландії близько 30% усіх пологів відбувається вдома. У нашій країні зараз впроваджується система сімейних родзалів. Тут обстановка максимально наближена до домашньої за рахунок звичайних меблів і звичних сучасним, далеким від медицини людям умов: нормальне ліжко замість Рахманова, штори на вікнах, туалет і ванна поруч, а не наприкінці коридору. І найголовніше, поруч ніхто більше не родить. Безумовно, така ситуація буде більше сприяти психологічному комфорту.

Говорячи про місце, де жінка родить, потрібно відзначити ще трохи дуже важливих для неї моментів. Там повинно бути тепло. Це клопоти не тільки персоналу лікарні. Різні бувають ситуації в наш складний і суперечливий час. Тому, збираючись упологовий будинок, не зайвим буде прихопити обігрівач, подовжувач і пару теплих носків.

Там не повинно бути занадто світло. Раз уже повісили шторки, то, будьте ласкаві, зробіть світла поменше. Такий «інтим-бар». Чому? Щоб не заглиблюватися у фізіологічні основи вищої нервової діяльності, скажемо просто: так легше розслабитися.

Потрібно створити «інтим-бар» не тільки щодо яскравого світла, але й щодо обстановки усамітнення. Якщо людина відчуває, що за нею спостерігають (сторонні люди, відео-, фотозйомка, необґрунтований медичний моніторинг), вона не може повністю розслабитися й поводитися природно. Це ж стосується голосних звуків, питань і уваги навколишніх. Усе це може дратувати породіллю, а отже, будуть гальмуватися пологи.

Тепер що стосується оточення. Породілля потребує не стільки підтримки або допомоги, скільки відчуття безпеки. Для більшості з нас людина, яка є таким джерелом безпеки, є власна мати. Тому в багатьох культурах дотепер зберігається традиція родити в присутності матері. І багато сучасних жінок вибирають у якості партнера в родах свою маму.

Якщо жінка може абсолютно природно поводитися в присутності чоловіка, подруги, іншої досвідченої жінки або психолога, то присутність цих людей буде сприяти успішному перебігу пологів.

Але при цьому важливо враховувати й те, наскільки ці люди комфортно себе почувають у родзалі. Їхнє хвилювання, тривога і абсолютно природне в такій ситуації занепокоєння близькою людиною можуть стати причиною сповільненняродового процесу, і навіть його зупинки.

Тому в більшості випадків саме акушерка й акушер-гінеколог, виконуючи медичні обов'язки, повинні допомогти жінці відчути себе в безпеці. Від їхньої доброзичливості, теплоти й інтуїції насправді залежить результат пологів і народження здорової дитини.

Таким чином, обговорюючи на сімейній раді питання партнерських пологів, враховуйте вище викладену інформацію. І давайте без фанатизму.

Категорія: Школа відповідального батьківства | Додав: yurko_kosenko (23.12.2014)
Переглядів: 333 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: