Форма входу

Погода в Ладижині

Радіо "Relax"

Пошук

Наше опитування

Чи плануєте ви вагітність?
Всього відповідей: 25
Чи задумувались ви про

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

...

Головна » Статті » Мої статті

Статеве виховання в сім’ї

Багато педагогів і батьків вважають, що починати статеве виховання слід тоді, коли діти вступають у період статевого дозрівання. На жаль, у цьому віці підлітки вже отримали багату інформацію про ЦЕ від таких же неосвічених і безграмотних ровесників, почерпнувшіх свої знання з різних джерел, в тому числі і на практиці. 

Правильно і делікатно проведене статеве виховання ставить своєю метою не оголення людських відносин, а звільнення підлітка від хибного почуття сорому, формування в ньому поваги до найважливішої стороні людського життя - взаємин між чоловіком і жінкою. 

Статеве виховання - важлива складова частина процесу виховання дитини, підлітка , юнаки, і пускати його на самоплив нерозумно і злочинно по відношенню до власної дитини. Кожному немовляті належить стати чоловіком чи жінкою, тому виховання дитини має сформувати в ньому повноцінного представника своєї статі.

Наявність у соціальному середовищі значної кількості трансвеститів і осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації свідчить про серйозні проблеми в їх психосексуальном розвитку з дитячого віку . Саме родині належить головна роль у вихованні з хлопчика чоловіки, а з дівчинки - жінки, щоб дитина усвідомлював себе представником своєї статі у відповідності до анатомічних особливостей.

З раннього дитинства хлопчик бере приклад з батька, наслідуючи його і репетируючи свою статеву роль у майбутньому. Для дівчинки зразком поведінки служить її мати. А стосунки між батьками є прикладом взаємин статей. 

Чим довше батьки оберігають дітей від зіткнення з інтимною стороною життя, тим більше ймовірність емоційного потрясіння і огиди до відносин між чоловіком і жінкою, про яких дитина впізнає в результаті « вуличного освіти ». 

Статеве виховання в сім'ї - процес складний, але необхідний, що дає можливість дитині отримати правильне уявлення про взаємини статей, що формує в нього правила поведінки в статевого життя, що готує до шлюбу та сімейного життя. Батьки повинні знати основні етапи психосексуального розвитку та принципи статевого виховання дитини, щоб допомогти правильному і гармонійному розвитку підлітка, повноцінному фомірованію дітородної функції та виховання почуття відповідальності за благополуччя сім'ї та майбутніх дітей.

Статеві відмінності у плода закладаються на 6 -му тижні внутрішньоутробного життя, а на 8-му тижні формуються статеві органи і починають вироблятися статеві гормони, що відповідають не тільки за анатомічні особливості статі, а й за особливості статевої диференціації мозку. Вже з перших днів життя наголошуються відмінності в поведінці хлопчиків і дівчаток, що підтверджують їх різне психологічний розвиток. 

Так, дівчатка більше сплять і більш чутливі до дотиків, краще реагують на солодке. А хлопчики перевершують у фізичному розвитку, краще утримують голову в положенні лежачи на животі. Дівчатка активніше реагують на звукові подразники, а хлопчики - на зорові. Чи не звідси пішла приказка «чоловік любить очима, а жінка - вухами»? У однорічному віці поведінка ще більше різниться: дівчатка більш спокійні, з задоволенням грають в ляльки, тоді як хлопчики активні і рухливі, а з іграшок воліють машини, літаки, зброя. 

З півтора років дитина вже точно знає , хто він - хлопчик чи дівчинка, і розрізняє людей за статевою приналежністю «тітка - дядько», хоча орієнтується в цьому питанні в основному по одягу та зачіски. У 3-4 роки дитина вже знає про анатомічні відмінності між дівчатками й хлопчиками, але більшого значення надає зовнішніми ознаками: сукня, кіски, бантики - це дівчинка, брюки, коротка стрижка - це хлопчик. Але в цьому віці поняття статі нестійка. І дівчатка, і хлопці думають, що, переодягнувшись, можна змінити статеву приналежність.

До 5-6 років будь-яка дитина вже розуміє сталість своєї статі і усвідомлює, що хлопчик стане дядьком, чоловіком, а дівчинка - тіткою, жінкою і мамою. Кожна дитина вивчає своє тіло, в тому числі і статеві органи, торкаючись до них руками так само природно і не соромлячись цього, як він доторкається до носа, вуха, коліна. Якщо постійно обсмикувати малюка і забороняти їй пізнавати свій організм, у неї сформується поняття про ганебність тіла, але одночасно виробиться і підвищений інтерес саме до цих органів.

Виріс в умовах заборон і залякувань людина в майбутньому відчуває труднощі в сексуальній життя, вважаючи її ганебною і «брудною». Дитина повинна розвиватися як особистість, не відчуваючи перешкод з боку дорослих, а отримуючи від них відповіді на всі питання, в тому числі і пов'язані зі статтю. 

Нерідко дорослі уникають розмов на такі теми, відмовчуючись або сердячись на дитини: «малий ще про це питати». Так у його свідомості зміцнюється уявлення про погану, непристойною стороні життя дорослих і закладається основа для неправильного статевого виховання. Викорінити в дитини інтерес до питань статі неможливо, але він перестане звертатися до батьків, і буде задовольняти свою допитливість на стороні.

У віці від 5 до 9 років статевий свідомість вже встановлено і освоюється статева поведінка, чому сприяють рольові ігри в «дочки-матері», «маму-тата», в «лікарню». Виконуючи функції доктора, медсестри, батьків, діти наслідують поведінки дорослих, чіпають і розглядають один одного і навіть імітують статевий акт. Реакція дорослих на такі ігри майже завжди передбачувана - гнів і покарання. Хоча в цих відносинах немає навіть натяку на сексуальність, а всього лише допитливість, допомагає отримати правильне уявлення про статеві відмінності і своєї статевої ролі. 

Не забороняти і карати, а постаратися задовольнити цікавість дитини в спокійній обстановці і доступними для нього словами і поняттями - ось правильний вихід у цій непростій ситуації. Питання дітей цілком природні і свідчать про нормальний розвиток особистості: чим хлопчики відрізняються від дівчаток, звідки я взявся. Тільки не розповідайте казки про капусту, лелек і магазинах, в яких продаються діти. Завжди можна знайти слова, щоб у доступній формі пояснити дитині таємницю його походження. Так ви вбережете його від шокуючих і споганений вуличних знань, котрі створили у нецензурних виразах і супроводжуваних непристойними жестами. 

Деякі особливості статевого розвитку дитини викликають у батьків тривогу і занепокоєння. Мова піде про мастурбацію (онанізм). Ви будете здивовані, дізнавшись, що майже 10% дошкільнят мастурбують, причому дівчинки набагато частіше. У деяких дівчаток вже на першому році життя відзначаються епізоди дитячої мастурбації: тісно зведені і перехрещені стегна ритмічно стискаються і розтискаються, тільце напружується і приймає позу «містка», обличчя червоніє, на шкірі виступає піт.

Такий стан триває кілька хвилин, потім ваступает задоволене розслаблення, і дитина засинає. Це пов'язано з нерівномірним розвитком відділів головного мозку, які забезпечують життєво важливі функції, і тих, в яких розташовані статеві центри. Після року малюкова мастурбація проходить безслідно. Інтенсивна і безперервна мастурбація дитини свідчить про органічне ураження головного мозку і вимагає консультації психоневролога. 

У дівчаток дошкільного і молодшого шкільного віку мастурбація може виявлятися у вигляді тертя і стискання статевих органів, притискання їх до краю стільця, ліжечка, парти, катання на іграшці, велосипеді, терті об тіло дорослої людини. Причинами можуть бути збуджуючі ігри, пов'язані з розгойдуванням, підкиданням, ритмічними рухами. Досить часто мастурбують діти, позбавлені батьківської ласки та уваги. 

У хлопчиків майже завжди причиною мастурбації є відчуття непотрібності в родині, брак материнської ніжності, невпевненість у собі. Випадково виявивши такий шлях самозадоволення, нещасна дитина вдається до нього щоразу, коли ображений або засмучений. Мастурбація допомагає йому заспокоїтися і уникнути стресу. У деяких дітей звичка мастурбувати виникає під впливом старших приятелів чи дорослих.

Мастурбація дітей до 10-річного віку не повинна залишатися без уваги дорослих. Не фіксуючи уваги дитини на цьому занятті, а тим більше не лаючи і не караючи за нього, слід з'ясувати причину, усунути її і відвернути іншими цікавими і захоплюючими справами. Приділяйте їм більше уваги і турботи, дайте зрозуміти, що любите його і цікавитесь його проблемами. Створіть йому комфортні умови в сім'ї з теплими емоційними відносинами, і рання мастурбація пройде, не принісши шкоди здоров'ю та розвитку. 

Якщо ваші зусилля не принесли успіху, зверніться за допомогою до дитячого психоневролога. Можливо, доведеться пройти обстеження і курс лікування у фахівця. 

У період статевого дозрівання від 12 до 18 років відбувається бурхлива гормональна перебудова організму, з'являються вторинні статеві ознаки і специфічні ознаки статевої зрілості: менструації у дівчаток і полюції у хлопчиків. Фізіологічне дозрівання у підлітків значно випереджає їх психічний і соціальний розвиток, що робить їх неврівноваженими, конфліктними, легко ранимими і спонукає вирватися з-під опіки і контролю батьків.

Ця жага свободи і прагнення долучитися до дорослого життя нерідко ведуть до протистояння дітей і батьків у сім'ї і викликають у підлітків відчуження і агресію. Саме в цей складний період підліток потребує розуміння і емоційної підтримки дорослої людини, батька чи педагога, делікатно і тактовно допомагає у вирішенні численних проблем. 

У цьому віці виникає відчуття першого кохання. Спочатку це платонічне потяг, коли досить просто бачити предмет свого обожнювання, говорити з ним, разом робити уроки, ходити в кіно. Потім виникає еротична стадія, коли в мріях вже присутні чуттєві елементи - дотику, обійми, поцілунки, які підліток прагне реалізувати на практиці у спілкуванні з коханою. Незабаром настає черга сексуального потягу, для реалізації якого і початку статевого життя не завжди є умови і бажання партнера. У дівчат сексуальність прокидається набагато пізніше. А юнацька гіперсексуальність вимагає розрядки сексуальної напруги, яка досягається у більшості випадків мастурбацією. 

Як не таврували її лікарі і педагоги, якими епітетами ні нагороджували, як не залякували наслідками цього морального падіння (шкідливої ??звички, хвороби, пороку ), позбавити підлітків від мастурбації не вдалося. Майже всі здорові хлопчики проходять через мастурбацію, а почавши статеве життя, припиняють її. В даний час сексологи відносяться до мастурбації як до нормального прояву гіперсексуальності, допомагає зняти відчуття напруженості і фізіологічного дискомфорту в юнацькому віці. 

Батькам не варто залякувати підлітка негативними наслідками мастурбації, лаяти або висміювати його. Слід пояснити, що це вікове явище, і не треба надавати йому занадто великого значення і надмірно захоплюватися. 

Сучасні підлітки рано вступають у доросле життя. Чим раніше розпочаті статеві відносини, тим менше приводів говорити про любов. Спонукальними мотивами є цікавість, бажання не відстати від однолітків, побоювання втратити друга у разі відмови, спокушання більш старшим партнером і т. д. Чим сильніше підліток прив'язаний до батьків, чим міцніше моральні установки, отримані в сім'ї, чим краще підліток керується необхідністю контролю і почуттям власної гідності, тим краще він здатний керувати своїми вчинками і бажаннями. 

Підліток повинен розуміти, що статева близькість доставляє радість, якщо вона підкріплена любов'ю і духовною близькістю, а без них втрачає сенс і перетворюється на «сексуальну гімнастику ». На тлі найгостріших проблем морального і статевого виховання підлітків майже злочинним є явне небажання батьків зачіпати цю тему в спілкуванні зі своїми дітьми. Статеве виховання підлітків має проводитися, незважаючи на шалений опір деяких батьків і педагогів.

Занадто важка розплата за безграмотність у цієї важливої ??складової життя юнацтва. Не покладайтеся на педагогів і медиків, яким за службовим обов'язком належить займатися вихованням підростаючого покоління. Розмова на інтимні теми в присутності всього класу неминуче викликає неадекватну реакцію: зніяковілість, сором, розв'язні жести і вульгарні висловлювання. А непідготовлені педагоги, які не зуміли взяти правильний тон, нерідко перетворюють статевий просвітництво в статевий розбещення.

Не скидайте з себе відповідальність за сексуальну безграмотність наших дітей. Говорити з дітьми про безпечний секс не соромно! Соромно бути ханжею і не вберегти наївного підлітка від негативних наслідків передчасної статевого життя. 

Уселите йому, що випробувати всю повноту любові можна, будучи зрілою особистістю не тільки у фізичному сенсі, а й у моральному, духовному та соціальному . Треба берегти кохану, нести за неї відповідальність, не покладати на її тендітні плечі розплату за квапливість почуттів. 

Дівчина, яка потрапила в біду, повинна розраховувати на допомогу і підтримку батьків. Не сваріть і не ображайте її, виправити помилку словами не вдасться. Ви - її єдина надія і опора в цей складний життєвий період. Тим більше що ваша вина очевидна - це ви упустили момент дорослішання дочки і не підготували її до вступу у «велику» життя. Відповідати за це доведеться разом.

Не приймайте рішення на швидку руку. Нехай вляжуться пристрасті, і тоді життєвий досвід та жіноча мудрість підкажуть вам правильне рішення. Інстинкт материнства візьме верх над страхом осуду, і через певний час, взявши на руки Доньчин «гріх», ви відчуєте справжнє щастя. 

 

 

 

Пропонуємо ознайомитись з книгою "БАТЬКАМ ПІДЛІТКІВ:ВІДВЕРТА РОЗМОВА ПРО СТАТЕВЕ ВИХОВАННЯ ТА РЕПРОДУКТИВНЕ ЗДОРОВ’Я", укладачі: Ірина Скорбун, БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї»,Тигран Епоян, Бюро ЮНЕСКО в Москві.

Посилання на книгу: 

http://autta.org.ua/files/resources/Parents_Teens_Ukr.pdf 

                                          або 

http://kps-ladyzhin.at.ua/_ld/0/1_Parents_Teens_U.pdfДжерело: http://megasite.in.ua/
Категорія: Мої статті | Додав: yurko_kosenko (20.01.2015)
Переглядів: 5330 | Коментарі: 68 | Теги: Статеве виховання в сім’ї, Статеве виховання підлітків | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 3
3 Johnmut  
hair removal for dark skin
hair removal salons
Facial Hair Removal for Women

http://xianjin.co.th/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=225180
hair removal hacks
Body Hair Removal Permanent
http://www.redcrossug.org/component/k2/itemlist/user/233601

m joy hair removal
hair removal tool
http://marmolesreynoso.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=105091
hair removal genital area

2 ВалокЗеленодольск  
RE:Статеве виховання в сім’ї - Мої статті - Каталог статей - Ладижинський кабінет планування сім'ї Валок Vaderstad Красноармейск

1 Multion79m  
http://malibulatino.pl/nasz-porty/porty-polskie-i-nie-tylko
Buying a used or new automobile can be quite a challenging method if you do not know what you are undertaking. By teaching yourself about vehicle purchasing before you decide to head to the car dealership, you could make issues less difficult on your own. The following tips might help your next buying trip be a little more enjoyable.

Always provide a mechanic coupled when searching for a fresh vehicle. Vehicle sellers are well known for marketing lemons and you may not desire to be their next patient. Provided you can not get yourself a auto mechanic to check out autos with you, at the very least be sure that you have him review your last choice prior to buying it.

Know your restrictions. Prior to starting store shopping for your car or van, decide how much you can manage to spend, and stay with it. Don't overlook to feature curiosity about your estimations. You can expect to pay close to 20 percent as a down payment as well, so be prepared.

Before seeing a dealer, know which kind of vehicle you desire. Research all you choices just before buying to help you decide what works for your budget and family needs. Do your research to determine just how much you must pay for a possible car.

Prior to signing any deal take the time to go through each and every range, for example the fine print. If you find anything at all detailed you do not recognize, tend not to signal before you have an respond to that you fully grasp. Unsavory salesmen are able to use an agreement to place a lot of charges that have been not reviewed.

If you maintain the preceding guidance under consideration the next time that you go buying a vehicle, you will certainly be very likely to get a good bargain. Getting a vehicle lacks to become headache. Simply use the tips with this post and you may obtain the automobile you desire at the excellent selling price.

Ім`я *:
Email *:
Код *: