Форма входу

Погода в Ладижині

Радіо "Relax"

Пошук

Наше опитування

Чи плануєте ви вагітність?
Всього відповідей: 29
Чи задумувались ви про

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

...

Головна » Статті » Мої статті

Самообстеження молочної залози

Техніка самообстеження.

 

Техніка самообстеження включає огляд молочних залоз перед дзеркалом, промацування молочних залоз у положенні стоячи і лежачи. Його рекомендується проводити жінкам старшим 20 років один раз у 2 - 4 тижні. Найзручніше - робити це в один і той самий день менструального циклу, після ванни.

 

Огляд молочних залоз проводиться при гарному освітленні, стоячи перед дзеркалом, у трьох положеннях: руки опущені, підняті догори за голову, на поясі. Варто встановити, чи не з'явилися патологічні ознаки: втягнення або вибухання ділянки шкіри, втягнення або відхилення вбік соска, вкорочення або деформація радіусу ареоли (пігментованої ділянки шкіри навколо соска), зміна розміру й звичайної форми однієї з молочних залоз, жовтуваті або кров'янисті виділення із соска, скоринки, намокання або виразки на соску, почервоніння, подразнення й набряк шкіри молочних залоз.

 

Промацування молочних залоз проводиться в положенні стоячи або лежачи на спині. Краще проводити самообмацування в положенні лежачи, при цьому грудні м'язи розслаблюються, в молочних залозах можна більш чітко намацати ущільнення. Під лопатку обстежуваної сторони можна підкласти невеликий валик або подушечку, щоб половина грудної клітки була трошки піднята. Дослідження проводиться в таких положеннях: рука з обстежуваної сторони піднята догори за голову, вбік, вздовж тіла. Обережно й м'яко промацується кожна ділянка молочної залози пучками пальців протилежної руки. Спочатку перевіряють зовнішню половину, починаючи від соска і просуваючись дозовні і знизу догори. Потім перевіряється внутрішня половина, починаючи від соска і просуваючись досередини до грудини і зверху донизу. При промацуванні визначають, чи немає вузлів і ущільнень у тканині молочних залоз. Далі, помірно здавлюючи між пальцями ареолу й сосок, варто визначити, чи немає виділень із соска. І останніми промацують пахвові западини, над- і підключичні ділянки, щоб виявити збільшені лімфатичні вузли.

 

Якщо Ви щось знайшли.

 

Не лякайтесь намацавши ущільнення, вони можуть мати природний характер, з'являтися в грудях жінки за тиждень до менструації. У цей час груди збільшуються, тяжчають, може з'явитися біль, і в ній промацуються маленькі горбки, схожі на зернятка. Це набряклі молочні залози, і вони розсмокчуться, як тільки почнеться менструація.

 

Поява ущільнень у молочній залозі може бути пов'язана із збільшенням тканини молочної залози під дією гормону естрогену. Це може бути так звана фіброаденома чи кістозно-фіброзна мастопатія. Зазвичай вони безпечні і мають тенденцію до переродження в рак не більшу, ніж сама тканина молочної залози, але необхідно обстежитися у лікаря, щоб напевно виключити рак.

 

Підозра на рак виникає при наступних відмічених ознаках: зненацька з'явилося ущільнення, часто більш щільне, ніж інші, і часом нерухоме; втягнення соска або відхилення від звичайного положення; виділення або просочування крові із соска; збільшення регіонарних лімфовузлів (пахвових, над- і підключичних). При кожній з перерахованих ознак необхідно звернутися до лікаря. Не чекайте, що зміни пройдуть самі по собі. Лікар сам обстежить ущільнення і, якщо що-небудь викликче в нього сумнів, - відправить вас на консультацію до фахівця.

 

Якщо фахівцю воно здасться підозрілим, він проведе ретельне обстеження, в тому числі візьме біопсію (якщо це можливе) і, можливо, порадить вам його видалити. Подібна операція повинна бути проведена дуже швидко. Після гістологічного дослідження видаленого утвору вам поставлять остаточний діагноз щодо природи пухлини. Чотири з п'яти пухлин виявляються зовсім безпечними.

 

Навіть, якщо пухлина виявиться злоякісною, при ранньому виявленні рака багато хірургів не бачать необхідності в повному видаленні грудей. Зазвичай для обстеження видаляють ще й один або декілька лімфатичних вузлів під пахвою, щоб упевнитися, що хвороба не поширилася далі. Якщо все гаразд, тоді просто видаляють пухлину в грудях і потім проводять курс радіотерапії.

 

Своєчасне звернення до лікаря (як тільки ви знайшли ущільнення) - це шанс на повне виліковування й можливість уникнути операції, із якою будь-якій жінці так важко змиритися і психологічно, і емоційно.

 

Якщо лікар вирішить, що видалення молочної залози - це єдиний для вас вихід, не падайте духом і попросіть його обговорити з вами всі деталі операції. Хірурги з розумінням відносяться до подібних страхів і тривог і зможуть розсіяти більшість із них. Можна також поговорити з кимсь із жінок, хто вже переніс подібну операцію, це додасть вам упевненості у своїх силах. Протези (штучні груди), що ви зможете носити після видалення молочної залози, відрізняються дуже гарною якістю, не помітні під одягом, а деякі навіть можна вдягати під купальник.

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: yurko_kosenko (05.11.2015)
Переглядів: 751 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: