Форма входу

Погода в Ладижині

Радіо "Relax"

Пошук

Наше опитування

Чи плануєте ви вагітність?
Всього відповідей: 29
Чи задумувались ви про

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

...

Головна » Статті » Школа відповідального батьківства

РЕЖИМ ПРАЦІ ТА ВІДПОЧИНКУ ВАГІТНОЇ ЖІНКИ

З самого початку встановлення факту вагітності жінка повинна зробити все необхідне для того, щоб зберегти своє фізичне і психологічне здоров'я і подбати про повноцінний розвиток дитини для її подальшого благополучного народження. Для цієї мети кожна вагітна жінка зобов'язана привчити себе слідувати щоденному розпорядку, призначеному спеціально для майбутніх матерів, що благотворно впливає на підтримку їх здорового стану і на протікання вагітності.

Окремо потрібно згадати кілька найбільш важливих правил, яких повинна дотримуватися кожна вагітна жінка. Слід уникати фізичного перенапруження, тобто перш за все не перевантажувати себе важкою фізичною роботою, що вимагає застосування значних зусиль, частих згинання тулуба, а також знаходження в незручній позі тривалий час.Одним словом, важкі фізичні навантаження всіляко протипоказані вагітним і можуть стати причиною серйозних порушень у розвитку плоду і навіть викликати передчасні пологи або викидень.

Крім цього, слід повністю відмовитися від куріння і вживання спиртних напоїв, прослуховування гучної музики, утомливих занять спортом (звичайно, крім гімнастики для вагітних), також необхідно утриматися від прийняття гарячої ванни і відвідування лазні, уникати довгого стояння і перебування в сидячому положенні, купання в природних водоймах (і в холодній воді взагалі), надмірного загоряння і взагалі довгого присутності під відкритими сонячними променями.

Що стосується купання у водоймищах (море), то вони не протипоказані в тому випадку, якщо вагітність протікає без ускладнень і якщо водойма екологічно чистий. В іншому випадку від купання слід утриматися, або замінити його на плавання в закритому басейні

Що стосується професійної праці, то вагітна жінка може займатися роботою аж до самих пологів у тому випадку, якщо робота не пов'язана з фізичними та психологічними навантаженнями (наприклад, жінки, що займаються розумовою працею і т.п.). Але навіть проста робота у великій кількості так чи інакше пов'язана з перенапруженням і може стати причиною погіршення загального самопочуття вагітної жінки, тому в другому триместрі слід обмежити себе у праці.

При сидячій роботі вагітній жінці краще поставити ноги на підставку або кілька разів на день перекладати їх на що стоїть поряд стілець. Це полегшить відтік крові і обереже від варикозного розширення вен - одного з найпоширеніших ускладнень під час вагітності. Крім того, необхідно час від часу (бажано через кожну годину) вставати зі стільця і робити легкі гімнастичні вправи, що дозволяють задіяти всі м'язи (і особливо м'язи тазу), а також запобігти застій крові в органах щоб уникнути набряків, нормалізувати дихання.

А ось вагітним жінкам, чия робота вимагає ходьби або довгого стояння, на час вагітності краще (по можливості) змінити діяльність, відмовитися від праці і взяти чергову відпустку або відпустку за свій рахунок.

До речі, декретну відпустку слід брати приблизно з 7-го місяця (30 тижнів) вагітності. Крім того, у Трудовому кодексі обумовлені окремі важливі моменти з приводу праці жінки під час вагітності, законного декретної відпочинку та охорони її прав.

Як у першій, так і в другій половині вагітності жінка також може продовжувати займатися звичними справами, домашньою роботою (прати, прасувати, прибирати квартиру і т.п.). Доцільно встановити розумний режим праці та відпочинку, що дозволяє чергувати одне з іншим, особливо в другій половині вагітності.

На більших строках маса тіла жінки збільшується за рахунок росту плода і, отже, збільшується загальне навантаження на ноги і хребет майбутньої матері, тому щоб уникнути набряків і болі в ногах, в області поясниці і хребта вагітна жінка повинна як можна частіше приймати зручний для неї полугорізонтальное положення, для того щоб органи повноцінно відпочивали.

Щодо денного режиму вагітної жінки дуже важливе питання сну. У перші місяці тривалість сну залишається звичною для кожної жінки. Але зазвичай при вагітності спостерігається швидка стомлюваність, в результаті якої з'являються запаморочення, підвищена сонливість.Тому тривалість сну вагітної повинна бути не менше 8 ~ 9 год

Найбільш оптимальний час для цього - з 22 год вечора до 7 год ранку.Крім того, майбутньої матері (особливо в другій половині вагітності) рекомендується відпочивати (спати) протягом дня (1-2 год після обіду), оптимально - з 14 до 16 год Але днем довго спати не слід, так як це може порушити нічний сон. У тому випадку, якщо спати вдень не хочеться, після обіду, денний прогулянки або домашньої роботи рекомендується відпочити лежачи.

Окремо слід сказати про те, що в цілях гігієни вагітній жінці варто спати в окремій ліжка і регулярно міняти постільну білизну (не рідше одного разу на тиждень), при цьому обов'язково користуватися підодіяльником і невеличкий для подушки. Ще частіше жінці необхідно міняти нижню білизну (нічну сорочку), так як під час вагітності у зв'язку з гормональними змінами в організмі спостерігається більш рясне потовиділення, особливо під час сну. Користуватися душем при температурі 35-40 ° С. Загальна тривалість миття не повинна перевищувати 15-20 хв. Крім того, бажано приймати душ після прибирання квартири, довгої поїздки або прогулянки за містом. Під час ранкового й вечірнього туалету (перед сном) необхідно ретельно чистити зуби (2 рази на день), оскільки під час вагітності порожнину рота і зуби жінки потребують особливо ретельного догляду.

Для того щоб поліпшити сон, кімната вагітної повинна добре провітрюватися кілька разів на день, особливо перед сном. При порушенні сну (що цілком можливо при вагітності) краще звернутися до лікаря, який випише відповідне заспокійливе. Але пересипання для вагітної жінки теж небажано, адже в цьому випадку порушується весь режим.

Так як харчування під час вагітності - один з основних і важливих чинників її нормального протікання і збереження здоров'я матері, приймати їжу варто в одні і ті ж години. І найбільш важливо вагітній жінці вчасно снідати, причому краще не відразу після підйому, а мінімум через півгодини, щоб уникнути характерною для ранкових годин нудоти і блювоти. Після сніданку, в тому випадку якщо жінка себе добре почуває, вона цілком може сходити в магазин за продуктами або зайнятися домашньою роботою. Квартира, в якій живе вагітна, повинен утримуватися в чистоті, тому в нескладні обов'язки майбутньої матері входить щоденна сухе прибирання кімнати (квартири) з протиранням пилу з меблів і провітрюванням кімнат.

Крім цього, необхідно мінімум два рази на тиждень робити ретельну вологе прибирання.

Вагітній жінці корисно хоча б два рази на день - вранці (після підйому і до сніданку) і в другій половині дня (за 1 год до обіду або через 2 год після нього) - виконувати додаткові гімнастичні вправи, корисні для розвитку майбутньої дитини.

Зазвичай в кожній жіночій консультації організовуються та проводяться групові фізичні заняття для вагітних, а також спеціальна дихальна гімнастика. Слід пам'ятати, що якщо в першій половині вагітності більша частина вправ проводиться в положенні стоячи, то в другій половині - переважно сидячи або лежачи.

Потреба в кисні при вагітності підвищується на 30-40%, тому що від повноцінного дихання майбутньої матері залежить дихання плоду (адже йому повітря необхідний для нормального розвитку легенів і подальшого росту всього організму). І особливо активно кров насичується киснем під час прогулянок на свіжому повітрі.

Майбутньої матері бажано перебувати на відкритому повітрі не менше 2-3 год в день, при цьому необов'язково прогулюватися довго, досить виходити на вулицю кілька разів і гуляти по годині. Прогулянки під час вагітності краще всього здійснювати в певні години: вранці з 10 до 11 год, ввечері - з 18 до 19 год, перед сном - з 20 до 21 год На останніх місяцях вагітності жінка для власної безпеки повинна гуляти в супроводі когось з близьких.

Крім проходження основного розпорядку кожна вагітна жінка зобов'язана регулярно відвідувати жіночу консультацію, свого акушера-гінеколога, здавати необхідні аналізи і чітко слідувати всім медичним вказівок. Кожна вагітна жінка повинна розпланувати свій графік таким чином, щоб встигнути зробити все необхідне до пологів.На перших термінах вагітності потрібно обов'язково включити в свій розклад відвідування стоматолога, а також інших спеціалістів (ендокринолога, уролога), для того щоб пройти всі необхідні обстеження і не допустити розвитку можливих захворювань.

У другій половині вагітності (на 6-7-му місяці) можна почати відвідування курсів для майбутніх матерів, на яких вагітна жінка зможе отримати багато корисної інформації про харчування, про те, як робити спеціальну гімнастику, як поводитися під час перших сутичок, як правильно дихати під час переймів і пологів і т.д. Зазвичай такі курси проводяться 2 ~ 3 рази на тиждень (іноді частіше).

Необхідно вибрати найбільш підходящий час для% відвідування курсів, щоб не порушувати положень графік. Тут же ж навчать, як слід доглядати за новонародженим в перші місяці його життя, як годувати, сповивати дитини, правильно брати його на руки, купати, робити йому масаж і розвиваючу гімнастику, багатьом іншим корисним навикам.

Глава 4. Можливі супутні проблеми та шляхи їх вирішення

Нудота. Це неприємне явище нерідко має місце в перші три місяці вагітності, в основному по утрам. Для запобігання нудоти, прокинувшись вранці і ще не встаючи з ліжка, спробуйте з'їсти невелику скибочку сухого хліба, тосту або шматочок яблука. Якщо ви відчуваєте нудоту протягом усього дня, то робіть малі перерви між прийомами невеликої кількості їжі, але так, щоб загальний обсяг спожитої їжі за день не зменшився. В іншому разі великі інтервали між прийомами їжі можуть провокувати блювоту. У ряді випадків уникнути цього дозволяє вживання холодної їжі, яка володіє не меншими харчовими якостями, ніж гарячі страви. Іноді різні кулінарні запахи можуть також викликати нудоту, що змушує уникати смажених продуктів або страв з різними спеціями.

Печія є частою супутницею вагітності, виникаючи у більшості жінок вперше за відсутності гострої або хронічної патології шлунково-кишкового тракту. Це дозволяє говорити про наявність причинно-наслідкового зв'язку печії з вагітністю. Головною причиною печії при вагітності є підвищення внутрішньочеревного тиску, обумовлене збільшенням матки.

До 30-му тижні на часту печію скаржаться близько третини всіх вагітних, а до 38-му тижні їх кількість зростає до 99%. Загальна тривалість печії складає від декількох хвилин до декількох годин, причому повторюватися вона може кілька разів на день, посилюючись в горизонтальному положенні, при повороті з боку одного на інший (деякі вагітні звертають увагу на те, що печія турбує більше на лівому боці). Печію можуть провокувати нахили тулуба вперед, рясний прийом їжі, сон на низькій подушці.

Для того щоб запобігти печію або позбавитися від неї:

- Уникайте рясних прийомів їжі, намагайтеся приймати їжу часто і малими порціями;

- Не вживайте смажені, жирні, копчені страви та продукти;

- Не пийте міцний чай і каву;

- Приймайте їжу не поспішаючи, повільно;

- Не згинайте і не лягайте відразу після їжі.

Якщо ці прийоми не позбавлять вас від перерахованих неприємних явищ, зверніться за консультацією до лікаря.

Для усунення нудоти і печії є цілий ряд лікарських препаратів, прийом багатьох з них небажаний або протипоказаний при вагітності. Проте декілька десятків років тому у фармації з'явилися альгінатние склади. Альгинати - це натуральні речовини, одержувані з бурих водоростей. У кислому середовищі шлунка вони протягом декількох хвилин після прийому перетворюються в густій в'язкий гель. До складу альгината входять речовини, які в присутності соляної кислоти шлункового соку перетворюють гель в піну, завдяки чому гель плаває на поверхні вмісту шлунка, як пліт на воді. Такий «пліт» є бар'єром, що перешкоджає ввезенню кислого вмісту шлунку в стравохід, а також обволікає стінки стравоходу, захищаючи слизову оболонку, - таким чином, усувається печія. Здатність альгінатних складів утворювати плаваючу піну в шлунку і усувати печію призвела до розробки лікарського препарату.

З метою запобігання харчових отруєнь, викликаних небезпечними збудниками кишкових інфекцій, таких, наприклад, як сальмонела або лістерія, під час вагітності доцільно не вживати в їжу:

- М'які сири непастеризовані, такі як брі, камамбер, стілтон та ін;

- Будь-які паштети;

- Сирі або приготовані некруто яйця;

- Страви домашнього приготування, до складу яких входять сирі яйця: муси, домашнє морозиво тощо;

- Недостатньо оброблене термічно м'ясо (м'ясо з кров'ю).

Як правило, під час вагітності у багатьох жінок розвивається схильність до запорів, яка наростає зі збільшенням терміну. Щоб забезпечити нормальну роботу кишечника, здорової вагітної рекомендується вживати більше грубої їжі. Правильне, різноманітне харчування дозволяє уникнути запорів, здуття живота, в результаті чого шлунок не тисне на матку і плід повноцінно розвивається.

Кишечник вагітної має діяти в певні години, краще всього вранці і бажано - увечері. При дотриманні необхідної дієти та режиму харчування кишечник вагітної зазвичай діє самостійно. У тих випадках, коли його діяльність порушується, необхідно звернутися до лікаря за порадою, які саме кошти слід застосовувати від запору.

Найчастіше можна обійтися звичайною клізмою, поставивши її в потрібний час, але у випадку, якщо існує загроза переривання вагітності, клізма протипоказана, оскільки процес пологів і процес перистальтики управляються одними і тими ж м'язами і клізма може спровокувати передчасні пологи. А застосування проносних для вагітної небажано, як і вживання багатьох інших ліків

 

Категорія: Школа відповідального батьківства | Додав: yurko_kosenko (23.12.2014)
Переглядів: 1808 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: