Форма входу

Погода в Ладижині

Радіо "Relax"

Пошук

Наше опитування

Чи плануєте ви вагітність?
Всього відповідей: 29
Чи задумувались ви про

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

...

Головна » Статті » Школа відповідального батьківства

Розвиток плода

1-ий тиждень вагітності

Отже, перший тиждень... Звичайно, це ще не вагітність: чергова менструальна кровотеча. Проте, хоче жінка цього чи ні, її організм почав готуватися до можливого материнства. Уже зараз центральна нервова система активно перебудовує гормональний фон. Мета перебудови - поступово підготувати одну з 300 тисяч (!) жіночих яйцеклітин до запліднення. На це йде в середньому біля двох тижнів.

2-ий тиждень вагітності

Серед тисяч яйцеклітин вже можна виділити "лідера". Це найчастіше одна-єдина яйцеклітина, що розташована в особливому, заповненому рідиною пухирці. До кінця цього тижня пухирець (його називають граафовим) збільшиться настільки, що буде виступати над поверхнею яєчника. Все це - підготовка до овуляції (так називається процес розриву граафового пухирця і вихід яйцеклітини в черевну порожнину). Після цього яйцеклітина зазвичай потрапляє в маткову трубу, де і стає можливою її зустріч зі сперматозоїдом.

3-ій тиждень вагітності

Зараз вирішується найголовніше питання - бути чи не бути?

Овуляція відбулася, і яйцеклітина в матковій трубі готова до запліднення. Саме час для зустрічі із заповзятливими сперматозоїдами! Якщо «побачення» пройшло вдало, жінкаможе привітати себе з вагітністю.

4-ий тиждень вагітності

Якщо з'явилися незрозуміла дратівливість, підвищена стомлюваність, набрякання молочних залоз або незвична чутливість сосків - значить, жовте тіло у яєчнику працює, не покладаючи рук. Однак, треба відмітити, що подібні зміни в самопочутті можуть з'явитися й незадовго до чергової менструації. То вагітність це чи ні? На щастя, відповісти на це питання тепер є спосіб. 

5-ий тиждень вагітності

До тих змін самопочуття, які з'явилися минулого тижня, можуть додатися нові: головні болі, частіше сечовипускання, сонливість, зниження апетиту, нудота і навіть блювота. Вагітна жінка може виявити в себе непереборну тягу до соління і маринадів. Всі ці явища - ознаки раннього токсикозу вагітності. А їхня причина - гормональна перебудова в організмі майбутньої мами.

6-ий тиждень вагітності

Якщо вже без "принад" раннього токсикозу обійтися не вийшло, то цього тижня нудота може посилитися. У деяких жінок з'являється несприйняття окремих запахів, посилене слиновиділення. До відчуття "важкості" у молочних залозах можуть додатися періодичні поколювання.

7-ий тиждень вагітності

Якщо майбутня мама випадково помітила, що ареоли молочних залоз потемніли (ареолами називають зони навколо сосків, які пігментуються) - не дивно. Це звичайне явище при вагітності.
Вагітна жінка вже 2 -3 тижні очікує настання менструальної кровотечі. Якщо у неї і раніше неодноразово бували такі затримки, і в цей момент вона не відчуває вищеописаних ознак вагітності – все одно варто продовжити виконувати рекомендації першого тижня вагітності, оскільки гірше від цього нікому не буде.

8-ий тиждень

Отже, майбутня мама вже майже місяць марно чекає чергової менструації. Якщо вона ще не зверталася до лікаря - якраз час зробити це зараз.

Радимо звернутися в свою жіночу консультацію і відвідати генетика (якщо у нього ще не були). При перших відвідинах гінеколога буде складений індивідуальний план спостереження вагітності. 

 



Джерело: http://nashiditky.com/
Категорія: Школа відповідального батьківства | Додав: yurko_kosenko (23.12.2014)
Переглядів: 698 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: